Dolar haftanın son gününe yükselişle başladı! 17,32 seviyelerinden işlem görüyor

Dolar haftanın son gününe yükselişle başladı! 17,32 seviyelerinden işlem görüyor

Dün yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,36 üzerinde 17,30’dan tamamladı. Dolar/TL, yeni güne ise yükselişle başlamasının ardından saat 10.15 itibarıyla yüzde 0,1 artışla 17,32’den işlem görüyor.

EURO VE STERLİNDE SON DURUM

Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,3 azalışla 18,20’den, sterlin/TL yüzde 0,6 değer kaybıyla 21,27’den satılıyor. Dolar endeksi, dün yüzde 0,8’lik düşüşle 103,4 ile yaklaşık bir haftanın en düşük seviyesini görse de bugün 104,5’e yükseldi. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,4 altında 1,0510’dan alıcı buluyor.

FED’İN FAİZ KARARI SONRASI ANALİSTLERİN YORUMU

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) agresif bir şekilde faizleri artırmasının ardından resesyon kaygılarının güçlendiğini, risk algısının arttığı bir ortamda dolara olan talebin güçlü kalmaya devam ettiğini söyledi. Döviz ve tahvil piyasalarında da oynaklığın sürdüğüne işaret eden analistler, bugün Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının yanı sıra Avro Bölgesi’nde enflasyon ile ABD’de sanayi üretimi ve kapasite kullanımı verilerinin takip edileceğini bildirdi. Analistler, teknik açıdan dolar endeksi için 105’in direnç, 104,1’in ise destek konumunda bulunduğunu ifade etti.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın.

sizlere cyberhaber.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.