Hurda toplayan 4 kişi buldukları varilleri dereye döktü: 8 kişi hastanelik oldu

Hurda toplayan 4 kişi buldukları varilleri dereye döktü: 8 kişi hastanelik oldu

Samsun’un Tekkeköy ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Tramvay İstasyonu karşısındaki dere kenarında dün gece 23.30 sıralarında ‘Ormanlık alana varillerden bilinmeyen bir atık madde döküldüğü’ ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

20 ADET VARİL BULUNDU

Olay yerine giden polis, park halindeki araçta 20 adet varil bulunduğunu tespit etti. Olay yerinde bulunan İ.A.ile S.A.adlı kadın bahse konu varilleri Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir petrol şirketinin arka kısmında çöpe atılmış halde bulduklarını, varilleri boşalttıktan sonra hurda olarak değerlendireceklerini söyledi.

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu

8 KİŞİ HASTANELİK OLDU

Polis varillerin bir kısmının ormanlık alana, bir kısmının da dereye boşaltıldığını tespit etti. Etrafa yayılan kokular yüzünden 4’ü polis ile olay yerinde bulunan şahıslarla birlikte 8 kişi dökülen maddeden etkilenerek hastanelik oldu.

OLAY YERİNE AFAD EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Olay yerine AFAD ekipleri sevk edildi. Yapılan tespitlerde varillerde kimyasal madde etil, metil ve keton tespit edildi. Hastaneye kaldırılan 4’ü polis 8 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Buldukları varilleri dereye döktüler: 4'ü polis 8 kişi hastanelik oldu

SERBEST BIRAKILDILAR

Tedavilerini ardından Tekkeköy polisi tarafından gözaltına alınan İ.A., T.İ., V.A. ile S.A. adlı kadın, “çevrenin kasten kirletilmesi ve genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

sizlere cyberhaber.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.